2 oktober 2026
1 minuut

Raadsgriffier na ruim 40 jaar koninklijk onderscheiden: ‘Arnhem is een beetje mijn stad geworden’

Foto: © Gemeente Arnhem

ARNHEM – Na ruim veertig jaar werken voor de gemeente Arnhem heeft Jozef Kersten definitief afscheid genomen. De laatste twaalf jaar was hij raadsgriffier en daarmee een belangrijke steunpilaar van de Arnhemse gemeenteraad. Bij zijn officiële afscheid werd Kersten door burgemeester Ahmed Marcouch verrast met een koninklijke onderscheiding.

Kersten ging afgelopen zomer al met pensioen. De laatste raadsvergadering voor het zomerreces was zijn laatste reguliere vergadering als griffier. Woensdagavond keerde hij nog één keer terug naar zijn vertrouwde plek in de Arnhemse raadszaal voor zijn officiële afscheid.

Als raadsgriffier stond Kersten de gemeenteraad bij en gaf hij leiding aan de griffie. Burgemeester Marcouch omschreef hem als een autoriteit op het gebied van gemeentelijke regels en politieke verhoudingen. Volgens de burgemeester zocht Kersten voortdurend naar verbinding tussen gemeenteraad, college en ambtelijke organisatie.

Ook zette hij zich in om de Arnhemse politiek dichter bij inwoners te brengen. Zo was hij betrokken bij initiatieven als Gast van de Raad en de cursus Politiek Actief. Daarnaast speelde hij een rol bij het betrekken van insprekers uit de stad bij de gemeenteraad.

‘1.500 Arnhemmers’

Kersten vertelde bij zijn afscheid hoe hij tijdens raadsvergaderingen naar de binnenkomende raadsleden keek. Achter ieder raadslid stelde hij zich 1.500 Arnhemmers voor die hun vertrouwen aan die volksvertegenwoordiger hadden gegeven.

“Dat beeld heeft mij altijd enorm gemotiveerd”, aldus Kersten. Na meer dan vier decennia bij de gemeente is Arnhem hem bovendien dierbaar geworden. “Ik durf te zeggen dat Arnhem in al die jaren ook een beetje mijn stad is geworden en dat de stad mijn liefde voor haar royaal heeft beantwoord.”

Koninklijke onderscheiding

Aan het einde van het afscheid had Marcouch nog een verrassing. Namens koning Willem-Alexander benoemde hij Kersten tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

Marcouch stond daarbij ook stil bij zijn persoonlijke samenwerking met de griffier. Iedere dinsdagochtend zaten de burgemeester en Kersten om half negen samen aan de koffie om vooruit te kijken naar wat er in politiek Arnhem stond te gebeuren en terug te blikken op de afgelopen week.

“Daar ontstond iets wat in het openbaar bestuur kostbaar is: vertrouwen”, aldus Marcouch.

Geef een reactie

Your email address will not be published.

Vorige Bericht

College negeerde waarschuwingen en zette Feestaardvarken door: vergunning nu ingetrokken

Laatste berichten

Steeds minder Rijnwater onder de Oude Brug

ARNHEM – De Rijn staat opnieuw extreem laag. Bij Lobith, waar de rivier ons land binnenkomt, komt de waterstand inmiddels akelig dicht bij de grens van zes meter. Ook in Arnhem is
Ga naarBoven