25 juni 2026
1 minuut

Ingebrekestelling door onbeantwoord Woo-verzoek over laadplein

Foto: © Arnhemsche Courant

Officieel had de gemeente Arnhem al op 30 april jongstleden uiterlijk een besluit moeten nemen over een Woo-verzoek over de plannen om een laadplein te realiseren aan de Westervoortsedijk. Omdat de gemeente de wet negeert, heeft onderzoeksjournalist Patrick Arink een ingebrekestelling gestuurd aan het college van B&W.

“Als de gemeente niet binnen twee weken alsnog met de documenten komt, stap ik naar de bestuursrechter”, aldus de journalist. Dat zou dan niet voor het eerst zijn. Afgelopen jaren moest Arink al drie keer eerder de gang naar de rechtbank maken om de gemeente zover te krijgen om Woo-documenten openbaar te maken.

Eerder ging het om documenten met betrekking tot de Schaapsdrift. Die documenten leidden er uiteindelijk toe dat de plannen voor de Schaapsdrift drastisch werden ingeperkt. Wethouder Cathelijne Bouwkamp (GroenLinks) kreeg een motie van wantrouwen aan haar broek.

Dit keer gaat het over de komst van een laadplein voor elektrische bouwvoertuigen dat Cleantech Park Arnhem op de hoek van de Westervoortsedijk met de Nieuwe Haven wil realiseren.

Arink: “Volgens woordvoerder Carlo van der Borgt van de gemeente staat de gemeente volledig los van de ontwikkeling van dat laadplein en wordt het plan volledig door Cleantech Park Arnhem zelf uitgevoerd. Maar ik heb daar mijn vraagtekens bij. Vandaar mijn Woo-verzoek.”

Vraagtekens zijn er ook rondom de verkoop van een aantal woningen op de plek waar het laadplein moet komen. De gemeente koos ervoor om de grond niet via een openbare biedprocedure te verkopen, maar direct aan de eigenaar van Cleantech Park Arnhem. Volgens de gemeente Arnhem is dit volgens de regels, omdat er slechts één serieuze gegadigde zou zijn. Daardoor geldt het Didam-arrest volgens de gemeente niet.

Tijdens een bijeenkomst van Ondernemersvereniging Het Broek kwam naar voren dat er wel degelijk interesse was in de locatie. Volgens aanwezigen waren er zeker vier geïnteresseerde partijen, waaronder Shell. De ligging van de grond – nabij industrie, infrastructuur en bestaande bedrijvigheid – maakt de plek aantrekkelijk voor verschillende ontwikkelingen. Het opvallende is dat deze partijen aangeven niet op de hoogte te zijn geweest van de verkoop. 

Kortom: de gang van zaken past in een reeks gebeurtenissen rond dezelfde locatie. De Woo-documenten die de gemeente vrij moet geven over de plannen met het laadplein, zullen waarschijnlijk meer inzicht geven over de verkoop van grond, de sloop van woningen en de rol van de gemeente Arnhem in het geheel.

Edit: de gemeente Arnhem heeft inmiddels op de ingebrekestelling gereageerd: “Hierbij bevestigen wij de ontvangst van uw ingebrekestelling. De ingebrekestelling heeft zaaknummer 5173425.”

Geef een reactie

Your email address will not be published.

Vorige Bericht

Arnhem wil koelste binnenstad van Nederland

Volgende Bericht

Minder auto’s, meer woningen: zo moet Arnhem Centrum er in 2040 uitzien

Laatste berichten

Arnhem ooit het warmst van Nederland?

ARNHEM – Het is vandaag bloedheet in Arnhem. De temperatuur is inmiddels opgelopen tot boven de 35 graden, maar de grens van 40 graden lijkt waarschijnlijk buiten bereik te blijven. Toch roept

Recensie: Restaurant Sonsbeek Paviljoen

ARNHEM – Zittend op het ruime terras van Restaurant Sonsbeek Paviljoen, is het niet moeilijk voor te stellen dat op deze plek ooit ‘De Theepit’ was gevestigd. Sinds 1899 was dit een

Arnhem wil koelste binnenstad van Nederland

Arnhem zucht en puft deze dagen onder de hitte. Vooral de binnenstad heeft last van hittestress, want die is een hitte-eiland door de stenige omgeving en het gebrek aan groen en schaduw.
Ga naarBoven