ARNHEM – Na Suzan & Freek, Ye, Bad Bunny en Helene Fischer maakt Arnhem zich opnieuw op voor een grote artiest in GelreDome. De Amerikaanse rapper Pitbull treedt woensdag 15 juli op in het GelreDome, met Lil Jon in het voorprogramma. Terwijl fans hun Pitbull-outfit met kale pruik en zwarte zonnebril klaarleggen, moeten omwonenden en andere weggebruikers straks weer rekening houden met extra drukte rond het Arnhemse stadion.
Pitbull scoorde internationale hits met onder meer ‘I Know You Want Me’, ‘Give Me Everything’ en ‘Timber’. De Amerikaanse rapper en producer Lil Jon is onder meer bekend van ‘Get Low’, ‘Yeah!’ met Usher en ‘Turn Down for What’.
De verkeersproblemen rondom GelreDome spelen de laatste tijd vaker op vanwege grote concerten. Afgelopen woensdag werd deze kwestie besproken tijdens de rondvraag in de Arnhemse gemeenteraad.
Gemeenteraad bespreekt verkeerschaos
De verkeerssituatie bij eerdere concerten in GelreDome leidde afgelopen woensdag tot vragen in de Arnhemse gemeenteraad. Alexander van den Berg van D66 en Mikail Akbulut van Arnhem Centraal wilden van het college weten waarom de situatie bij de concerten van Bad Bunny nauwelijks verbeterde ten opzichte van de optredens van Ye eerder in juni.
Volgens de fracties stonden de wegen en het openbaar vervoer tijdens deze concerten onder grote druk. D66 zag naar eigen zeggen verschillende onveilige situaties. Taxi’s zouden verkeerd hebben geparkeerd, te hard hebben gereden en op onveilige plaatsen zijn gestopt of gekeerd.
Ook moesten fietsers en voetgangers volgens de partij geregeld uitwijken. Pendelbussen konden moeilijk wegrijden doordat taxi’s gebruikmaakten van de busbaan.
Mobiliteitsoverleg
Volgens wethouder Tjienta van Pelt deelt het college de trots dat Arnhem grote concerten trekt. Volgens de wethouder werkt een groot team van onder meer vervoerders, veiligheid en politie eraan om bezoekers zo goed mogelijk naar GelreDome en weer uit Arnhem te krijgen.
Van Pelt gaf aan dat er bij evenementenvergunningen een mobiliteitsoverleg hoort. Daarin wordt besproken hoe bezoekers naar het stadion komen en na afloop weer vertrekken. Volgens haar zijn bij eerdere concerten al maatregelen genomen tegen parkeerproblemen, zoals handhaving in wijken, betere verwijzing naar kiss-and-rideplekken en meer inzet in de wijk.
Bij de concerten van Ye en Bad Bunny kwamen volgens de wethouder veel taxi’s naar Arnhem. Volgens Van Pelt hebben veel taxichauffeurs zich aan de regels gehouden, maar zijn er ook bekeuringen uitgedeeld.
Meer handhaving en politie bij Pitbull
De situatie is volgens de wethouder opnieuw geëvalueerd in het mobiliteitsoverleg. Voor volgende concerten, waaronder Pitbull, wordt opnieuw gekeken hoe het beter kan. Daarbij wordt volgens haar extra ingezet op handhaving en meer capaciteit van organisatie en politie.
De taxibranche zit niet aan tafel bij het overleg, omdat deze volgens de wethouder niet georganiseerd is. Wel wordt de taxibranche meegenomen in de planvorming. Van Pelt benadrukte dat grote evenementen steeds leerpunten opleveren en dat maatregelen telkens worden geëvalueerd.
Rekening houden met extra drukte
Bezoekers wordt vooral aangeraden om met het openbaar vervoer te komen. Vanaf station Arnhem Centraal rijden er pendelbussen van en naar GelreDome. Kom je toch met de auto? Regel dan vooraf een parkeerkaart voor een van de aangewezen parkeerterreinen.
Direct omwonenden en andere Arnhemmers moeten woensdag 15 juli vooral aan het einde van de middag en na 22.45 uur rekening houden met extra verkeer rond GelreDome en op de routes van en naar het stadion.